Novinky

Výročí 20 let založení

20.06.2014

Dne 20.6.2014 oslavila společnost RUMPOLD UHB, s.r.o. výročí 20 let založení.

Letos společnost oslavila 20. výročí jejího založení. Při této příležitosti byli pozváni představitelé a zástupci obcí a firem, aby s námi tyto „kulatiny“ oslavili. Připraven byl kulturní program místní taneční skupiny Detroit a místních folklórních souborů Olšavěnka a Olšava, která se svojí cimbálovou muzikou starala o zábavu až do pozdních večerních hodin. Rozesmát a pobavit nás došel známý český bavič Vladimír Hron.

Zobrazit zprávu (PDF)

Předávání autíček

15.06.2014

Předávání autíček v Mateřských školách (červen 2014)

U příležitosti 20. výročí založení společnosti byla vybraným mateřským školám v Uherském Brodě předána malá pozornost, hračka svozového vozidla. Vybrány byly 3 mateřské školy městských částí Havřice, Těšov a Olšava a Dům dětí a mládeže kam dochází ti nejmenší se svými maminkami. Autíčka jsme předali přímo těm nejmenším a jejich vyjádření radosti bylo spíše odměnou pro nás.

Zobrazit zprávu (PDF)

Ukliďme Česko

19.05.2014

Rumpold v České republice je partnerem chystané úklidové akce s názvem "Ukliďme Česko, konané ve dnech 16. - 17. 5. 2014.

Cílem akce je nejen uklidit naše okolí a ve společné věci zaangažovat různé zájmové skupiny, školy, sdružení, firmy, státní správu i jednotlivce, ale v neposlední řadě také mediálně zviditelnit dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek a přispět tím k prevenci jejich vzniku. Černé skládky totiž ve většině případů vznikají z neznalosti občanů, kteří by jinak mohli odpady bezplatně odevzdat do sběrného dvora nebo využít míst zpětného odběru.

Již přes rok probíhá v ČR mapování černých skládek prostřednictvím projektu ZmapujTo: Bič na černé skládk, díky němuž bylo nahlášeno a do mapy zaneseno více než 2 000 černých skládek, od malých „nepořádků“ až po skládky obřích rozměrů, mnohdy obsahující i nebezpečné odpady, ohrožující zdroje pitné vody, zdraví lidí a zvířat. Skládku lze nahlásit velmi rychle a jednoduše pomocí mobilní aplikace pro chytré telefony, případně prostřednictvím interaktivního webového formuláře. Do úklidové akce se možhou zapojit všichni, které myšlenka "Ukliďme Česko" oslovila a to buď aktivně, nebo jej podpořit.

Podrobnější informace a možnosti zapojení naleznete na webu akce: www.uklidmecesko.cz

Zobrazit zprávu (PDF)

Sociální automobil

02.04.2014

Provozovna Mýto přispěla na "Sociální automobil, který bude pomáhat od 2.4.2014 v domovu "Zvíkovecká kytička".

Zobrazit zprávu (PDF)